Forum Pomocy Retrieverom Zloty Pies - Strona Domowa

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Małgorzata
2011-12-12, 10:04
MIKA-młoda leonbergerka ma już nowy dom!
Autor Wiadomość
Małgorzata 


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 481
Skąd: wałbrzych
Wysłany: 2011-11-20, 18:11   MIKA-młoda leonbergerka ma już nowy dom!

Sunia musi opuścić dom z powodów rodzinnych

charakterystyka otrzymana od właściciela:

2. Imię psa/suki Marica (Mika)
3. Wiek psa/suki 14 miesięcy ur.17.09.2010
4. Waga psa/suki ok 33kg
5. Numer tatuażu/czipa psa/suki 77R
6. Czy Pan/Pani jest pierwszym właścicielem psa Tak. Trafiła do nas jak miała 6 miesięcy.
7. Zachowanie psa/suki w stosunku do:
a) Ludzi : Podchodzi do ludzi, lubi być przytulana i głaskana
b) Dzieci : Mamy trójkę małych dzieci. Jak to przy dzieciach bywało, że Mika niechcący przewróciła naszego malucha albo uderzyła ogonem. Ze strony naszych dzieci zdarzyło się , że ją pociągnęły na ucho, czy ogon. Bawiąc się dzieci kładły się na niej, przytulały się do niej. Bawiąc się z Miką nasz najmłodszy rzucał jej piłeczkę i potem wyciągał jej z pyska.
c) innych psów/suk Przeważnie jest spokojna. Lubi się bawić z psami. W kamienicy obok jest pies, gdy go Mika widzi to z chęcią by go pogoniła. Kilka razy jak szła nie na smyczy to gonitwa trwała od 5 do 10 minut i spokojnie do nas wróciła.
d) innych zwierząt/kotów Jak widzi koty to od razu jest bardziej czujna
8. Jak pies/suka reaguje na rowerzystów, gwar miejski Nie ma problemu. Regularnie jeździ z nami tramwajem, autobusem, pociągiem oczywiście w kagańcu (z materiału). Koło nas w parku jeżdżą dzieci na rowerach, czasami dorosły przejedzie- nie rusza to Miki, nie szarpie, nie szczeka.
9. Gdzie pies/suka przebywa (w domu, w mieszkaniu, na dworze) Mieszkamy w kamienicy. Mieszkanie jest duże.
10. Czy pies/suka jest:
 bojaźliwy (w jakich sytuacjach) Kupując Mikę nie byliśmy doświadczeni w psach. Dopiero na spacerze kobieta, która ma psa terapeute i pracuje z nim z dziećmi niepełnosprawnymi powiedziała nam, że Mika ma oczy bitego psa. A także zwróciła uwagę, że głowę miała nisko, ogon schowany Obserwując ją zauważyliśmy, że bała się hałasu, krzyków. Kiedyś idąc chodnikiem szedł z nad przeciwka mężczyzna z gazetą w dłoni to Mika się skuliła. Trafiliśmy na pseudohodowle z czego byliśmy na siebie źli, a z drugiej strony cieszyliśmy się, że nie będzie już w tamtych warunkach.
 pewny siebie (w jakich sytuacjach) U nas doznała ciepła, opieki, miała zapewnione jedzenie, opiekę weterynaryjną. Z czasem jak u nas Mika była to było po niej widać jaka jest wesoła, zadowolona. Przestała się bać podchodzić do innych psów. Teraz podchodzi z uniesioną głową, o ogon zwisa normalnie albo kiwa się na boki z radości.
 nadpobudliwy (w jakich sytuacjach) Jak wspomniałam wcześniej. Jak nie idzie na smyczy to jest gonitwa na widok jednego psa z okolicy i kotów.
 agresywny (w jakich sytuacjach) W ogóle nie jest agresywna. Ludzie którzy Miki nie znają to ją omijają, ale tylko dlatego że jest dużym psem. Ma 72 cm w kłębie.
11. Czy pies/suka broni zasobów ( miski, zabawki, smakołyka) Kiedyś siostra zostawiła u nas swojego szczeniaka 3 miesięcznego (dużej rasy) to każde z nich pilnowało swojej miski tylko przez 2 dni. Potem to ja musiałam pilnować misek Miki bo ten maluch zjadał swoją porcję jedzenia i potem dojadał to co Mika zostawiła.
12. Czy pies/suka akceptuje dotyk człowieka (łapy, ogon) Tak. Z tym nie ma żadnych problemów. Ze strony naszych dzieci zdarzyło się , że ją pociągnęły za ucho, czy ogon. Jak Mika jadła to przyzwyczailiśmy ją, że możemy w misce ręką pomieszać jedzenie. Albo na dworze kiedy chciała coś wziąć do pyska to bez problemu można wyjąć. Jeszcze ani razu nie warknęła na nas.
13. Czy pies/suka pozwala się pielęgnować (czyszczenie uszu, czesanie, wycieranie łap, kąpiele) Pod tym względem jest to przekochany pies. Nasze maluchy nie są tak cierpliwe jak Mika. Czyszczeniem uszu zajmuje się mąż. A resztę robimy na przemian komu pasuje. Podczas kąpieli jest bardzo spokojna. Nauczyliśmy się, że głowę myje się na końcu bo zaczyna się trzepać. Przyzwyczailiśmy ją do suszenia suszarką w odpowiedniej odległości. Oczywiście jej ręcznikami też ją wycieraliśmy, jak już się otrzepie i położy to można ją czesać do woli. Czeszemy ją raz na tydzień. Tak jak teraz jest już po zmianie sierści to jest to kwestia 30 minut. A podczas zmiany, jak jej podszerstek wypadał to nawet do 2 godzin.
14. Czy pies/suka jest aktywny fizycznie czy spokojny Jak ją spuszczamy ze smyczy w miejscu dozwolonym to pierwsze 10 minut to jest szaleństwo. Biega do upadłego. A potem przychodzi do nogi i jest spokój. Może iść spokojnie przy nodze bez smyczy.
15. Czy pies/suka lubi spacery, zabawy, pływanie Uwielbia spacery, zabawy i pływanie. Jest to rasa która uwielbia wodę. Nie przejdzie spokojnie koło rzeki czy zalewu. Wtedy jak się nie chce by była mokra, lepiej ją mieć na smyczy. W wakacje po takiej kąpieli jak wybiegnie z wody i zaczyna się trzepać to lepiej być troszkę dalej i schła wtedy do 1,5 godziny podczas spaceru.
16. Czy pies/suka pozostaje sam/a w domu i na jak długo Tak jak idziemy na większe zakupy lub do znajomych którzy boją się dużych psów i nie lubią sierści. Najdłużej było to 5 godzin.
17. Czy pies/suka pozostając sam/a w domu niszczy przedmioty, szczeka Jeszcze nic nam nie zniszczyła w mieszkaniu. Na samym początku jak ją kupiliśmy to szczekała chwilę może z obawy że nie wrócimy bo nas nie znała jeszcze. Wychodząc z mieszkania mówimy: Mika zostań i pilnuj. I jest cicho. A jak już wracamy po schodach to słyszymy jak z radości ogonem macha i uderza o drzwi.
18. Czy pies/suka ma problemy z jazdą samochodem Nie mamy auta, ale nie ma żadnego problemu w autobusie, tramwaju czy pociągu. Od razu po wejściu kładzie się i obserwuje ludzi.
19. Czy pies/suka ma ulubione zabawki/smakołyki Nie ma ulubionych zabawek. Jak do nas przyjechała w wieku 6 miesięcy nie chciała się niczym bawić. Zabawki leżą. Nauczyliśmy ją aportować. Rzucamy patyk i przynosi. Za to uwielbia gryźć kości prasowane, świńskie uszy, małe smakołyki których używamy przy tresurze. Te o smaku miętowym także, im twardsze tym lepiej.
20. Czy pies/suka zna komendy, jakie: chodź, stój, idziemy, wróć, do mnie, siad, leżeć, podaj łapę, prawa łapa, lewa łapa, zostań (czekaj)- z tym ostatnim nie zawsze chce zostać.
21. Czy pies/suka jest podatny na szkolenie Nie mieliśmy żadnych problemów. A dzięki smakołykom szybciej pojmowała. Każdy lubić być nagradzany za wysiłek.
22. Czy pies/suka był kiedyś szkolony, kiedy, jaką metodą, przez kogo: przez nas
23. Czy pies/suka reaguje na przywołanie Tak, na Mika do mnie albo Mika wróć.
24. Czy pies/suka ma tendencję do ucieczek ( uchylona brama, ogrodzenie) Mieszkamy w mieszkaniu to ciężko mi się wypowiedzieć.
25. Czy pies/suka potrafi chodzić na smyczy, czy ciągnie, czy potrafi chodzić przy nodze Jak ją kupiliśmy w wieku 6 miesięcy to byliśmy przerażeni bo nie była nauczona praktycznie niczego. Nauczyła się chodzić na smyczy i przy lewej nodze.
26. Czy są jakiekolwiek problemy z zachowaniem psa/suki Nie mamy żadnych z nią problemów.
27. Czym pies/suka jest karmiony/a Jest karmiona karmą suchą Husse valp maxi.
28. Ile razy dziennie i o jakich porach pies/suka wychodzi na spacery i jak długo trwają te spacery 3 razy dziennie po pół godziny i jeden do dwóch godzin
29. Czy pies/suka sygnalizuje potrzebę wyjścia i w jaki sposób Na co dzień nie ma potrzeby by sygnalizowała. Jak miała rozwolnienie lub podczas cieczki upomina się o częstsze wychodzenie skomląc (piszcząc).
30. Czy pies/suka jest wykastrowany/wysterylizowana, kiedy Nie
31. Czy były problemy podczas kastracji/sterylizacji -
32. Kiedy suka miała ostatnią cieczkę i jak często ją miewa Jest w trakcie pierwszej cieczki
33. Czy suka miała szczeniaki, kiedy, ile razy, czy były problemy z porodem Nie
34. Czy pies/suka chorowała, na co Jak ją kupiliśmy okazało się, że ma zapalenie spojówek, młodzieńcze zapalenie pochwy, zapalenie skóry w okolicy pachwinowej i brzucha (odpchelne alergiczne)
35. Czy pies/suka miał/a robione badania, jakie Miała robioną morfologię i biochemię krwi.
36. Czy obecnie pies/suka choruje, na co Nie choruje.
37. Czy pies/suka obecnie zażywa leki, jakie Nie zażywa.
38. Kiedy pies/suka była ostatnio szczepiona, na co w maju 2011 na Boreliozę.
39. Kiedy pies/suka była ostatnio odrobaczana 07.10.2011
40. Kiedy ostatnio dla psa/suki zastosowano preparaty przeciw kleszczom/pchłom i jakie
26.10.2011 Fiprex


Dodatkowe uwagi o psie/suce Jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym oddział w Katowicach.


kontakt w sprawie adopcji ja-dane w podpisie

_________________
pozdrawiam Gosia
gg 8996861
tel. 728315361
gosia.adopcjepsow@gmail.com
Ostatnio zmieniony przez chomik 2012-01-13, 17:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 4994
Skąd: z grodu smoka
Wysłany: 2011-11-20, 18:29   

Wpisałam Mikę na forum molosów, w adopcje leonbergerów:
http://www.forum.molosy.p...160#post1343160
_________________
Jeśli Twój świat runął w gruzy, adoptuj psa.
Wtedy Ty będziesz jego światem...


Pozdrawiamy - Jolanta i Czterołapy
Sarinka... [*] za TM 15.04.2011.
Raniusia...[*] za TM 27.11.2016.
 
 
goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 7819
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 15:42   

Propozycja ogłoszenia:

Marica (Mika) to zdrowa, zaszczepiona 14 miesięczna rodowodowa leonbergerka.
Musi opuścić dotychczasowy dom z powodu zmiany sytuacji rodzinnej. Marica jest psiakiem wychowanym w domu razem z dziećmi.
Mamy nadzieję, że ta młoda sunia znajdzie kochający dom, w którym pozostanie już na zawsze.
Marica to fantastyczny psiak, łagodny do ludzi, dzieci i innych psów. Szybko i chętnie się uczy. Marica uwielbia długie spacery i szaleństwa w wodzie. W domu nic nie niszczy.
Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przed/ poadopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji:
Gosia tel. 728315361
gosia.adopcjepsow@gmail.com lub poczta.zlotypies@gmail.com
_________________
Urodziłam się Aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.
 
 
 
goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 7819
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-10, 17:15   

Dom dla Miki został wybrany. Przed chwilą rozmawiałam z Panem Januszem, mężem Pani Teresy. Odebrali Mikę w Warszawie od byłej właścicielki. Jadą samochodem do domu do Makowa Mazowieckiego. Sunia grzecznie leży z tyłu samochodu. Są sunią zachwyceni. Za kilkanaście dni napiszą jak Im się wspólnie żyje :-D :-D :-D
_________________
Urodziłam się Aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.
 
 
 
Małgorzata 


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 481
Skąd: wałbrzych
Wysłany: 2011-12-14, 20:45   

Dzwoniła pani Teresa, poinformowała, że Mika ma sie dobrze, jest posłuszna, grzeczna i są zachwyceni. Mam obiecane foty
_________________
pozdrawiam Gosia
gg 8996861
tel. 728315361
gosia.adopcjepsow@gmail.com
 
 
 
Żunia 
ZŁOTY PIES TEAM

Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 350
Skąd: malownicze Roztocze
Wysłany: 2011-12-14, 22:03   

Ufff....
 
 
Małgorzata 


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 481
Skąd: wałbrzych
Wysłany: 2011-12-18, 23:24   

_________________
pozdrawiam Gosia
gg 8996861
tel. 728315361
gosia.adopcjepsow@gmail.com
 
 
 
Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 4994
Skąd: z grodu smoka
Wysłany: 2011-12-19, 08:41   

Cudo :lol:
Piękna Marica ma super-dom :!:
_________________
Jeśli Twój świat runął w gruzy, adoptuj psa.
Wtedy Ty będziesz jego światem...


Pozdrawiamy - Jolanta i Czterołapy
Sarinka... [*] za TM 15.04.2011.
Raniusia...[*] za TM 27.11.2016.
 
 
goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 7819
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-25, 17:59   

Dzwoniła do mnie obecna właścicielka Miki z życzeniami świątecznymi i z podziękowaniem za tak wspaniałego psa. Jest sunią zachwycona, jej charakterem, szybką aklimatyzacją w nowym miejscu, a wręcz przywiązaniem ..... :mrgreen:
Naprawdę miło się tego słuchało :lol:
_________________
Urodziłam się Aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.
 
 
 
Monika 

Dołączyła: 28 Wrz 2011
Posty: 285
Skąd: Mazury
Wysłany: 2011-12-26, 09:53   

Pięknie :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 7819
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-15, 22:15   

Dziś przyszedł bardzo miły mail od Teresy, obecnej właścicielki Miki:

Mija 2 miesiace jak Mika jest z nami i nadal ( o ile to możliwe ) nasza wzajemna miłość i przywiązanie rośnie. Mika czuje sie bardzo dobrze, biega a wręcz szaleja na spacerach, biega za piłką , jest przy tym bardzo uważnym obserwatorem i pilnuje się, nie ma problemu z przyjściem na zawołanie .Chce sie uczyć w czasie zabaw , chętnie poznaje świat, którego jest bardzo ciekawa.. Jest bardzo przyjazna , nawiazuje przyjaźnie , uwielbia przytulać się i inne miglaski. Bardzo podobały jej sie prezenty pod choinką bo jej były szczególnie aromatyczne ( nie miała problemu z wyborem swojego prezentu)To wielka radość mieć tak kochane stworzenie w swoim otoczeniu , cieszyć sie jej obecnością i odwzajemniac jej przywiązanie.Dzięki.

_________________
Urodziłam się Aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.
 
 
 
goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 7819
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-15, 22:29   
Aż serce się raduje, co?[/b] :lol:
_________________
Urodziłam się Aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2012-01-15, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 4994
Skąd: z grodu smoka
Wysłany: 2012-01-16, 08:50   

To już 2 miesiące :?:
Cudne foty, dokumentują szczęśliwe życie Marisy :-D
_________________
Jeśli Twój świat runął w gruzy, adoptuj psa.
Wtedy Ty będziesz jego światem...


Pozdrawiamy - Jolanta i Czterołapy
Sarinka... [*] za TM 15.04.2011.
Raniusia...[*] za TM 27.11.2016.
 
 
Monika 

Dołączyła: 28 Wrz 2011
Posty: 285
Skąd: Mazury
Wysłany: 2012-01-16, 09:01   

Uwielbiam oglądać szczęście :-D :-D
_________________
Pozdrawiam
 
 
magdalenka 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 398
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-01-16, 11:39   

nie ma to jak u Pańcia na kolankach :mrgreen:
_________________
pozdrawiamy - magdalenka i bonitka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Polityka cookies
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12