Forum Pomocy Retrieverom Zloty Pies - Strona Domowa

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chomik
2015-04-08, 10:54
Beti ma NOWY DOM u Kasi :)
Autor Wiadomość
chomik 
Administrator
www.zlotypies.org

Wysłany: 2015-02-15, 13:00   Beti ma NOWY DOM u Kasi :)

Kochani,
pod naszą opiekę do domu tymczasowego u Kasi na pomorzu trafiła Beti. Sunieczka ma 8 lat, jest miłą, sympatyczną, grzeczną goldenką. Ma nadwagę, więc jest na diecie. Została odrobaczona, wykonamy jej kontrolne badania krwi, a potem Beti czeka szczepienie.

Bardzo dziękujemy Kasi i jej Rodzince za przyjęcie Beti pod swój dach i zapewnienie jej opieki :srdch:

Beti na niebieskiej smyczce i jej nowy kumpel Cheetos :)

http://www.zlotypies.org/logom.jpg

goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2015-02-15, 13:04   

Po kilku tygodniach Kasia zrobi charakterystykę suni :-D

Kasia89 

Wysłany: 2015-02-15, 19:40   

Witamy na forum :)

Beti jest u mnie od piątku wieczorem także za wiele jeszcze nie mogę o niej powiedzieć.

Sunia jest mocno wycofana, na wszystko potrzebuje pozwolenia ale już nad tym pracujemy w czym bardzo pomaga nam nasz złociak Cheetos. Cheetosik jest przewodnikiem Beti i pokazuje jej, że cały dom jest do dyspozycji i jak chce się gdzieś pójść to nie trzeba mieć pozwolenia tylko chodzi się i już, podobnie jest z piciem trzeba ją wołać i powiedzieć żeby się napiła. Dzisiaj jest już znacznie lepiej i Beti swobodniej chodzi po mieszkaniu, nie jak do tej pory tylko na swoim legowisku :) Także jak na 2 dni u nas widzimy spory postem małej.
W domu jest bardzo grzeczna wręcz aniołek a nasz psiak do tej pory uważany za spokojnego mimo, że zachowuje się tak jak zawsze to wydaje się jakby miał ADHD :-D
W sobotę mieliśmy pierwszą wizytę u weterynarza, Beti ma sporą nadwagę ale z tym powoli postaramy się uprać na dzień dzisiejszy waży 45kg. Ma spory kamień na zębach. Uszka były lekko brudne ale już lśnią ;-) Beti całą wizytę przeszła bardzo spokojnie dając zrobić przy sobie wszystko :-D
Beti jest cudowną kochaną bardzo delikatną sunią, która idealnie czuje się w towarzystwie innych psów. W stosunku do człowieka jest trochę nie ufna ale mamy nadzieję, że z czasem i to się zmieni. Na dobry początek mogę napisać, że dzisiaj zaczęła już do nas przychodzić po głaski :-D Do niczego jej nie zmuszamy sama musi nabrać do nas zaufania w czym bardzo jej pomaga nasz Cheetos. Beti zaczyna go naśladować i w taki o to sposób dzisiaj towarzyszyła w kuchni przy robieniu posiłków.
Jeżeli chodzi o jedzenie to nie jest nauczona zjadać swojej porcji ponieważ z tego co wiemy do tej pory przez cały dzień miała pełną miskę i podjadała :-( U nas dostaje 2 razy dziennie.

Myślę, że chyba wszystko napisałam i teraz czas na kilka zdjęć, niestety nie są idealne bo Beti pomimo swojej wagi dość szybko się przemieszcza i nie zawsze udało się złapać ostrość :-D
Na zdjęciach Beti jest luzem ale już się tłumaczę dlaczego. :-D
Mamy pod domem zamknięty wybieg dla psów także nie ma obawy że gdziekolwiek ucieknie, poza wybiegiem jest zawsze na smyczce. Wybieg będzie dobrym miejscem do pracy nad posłuszeństwem ale na wszystko przyjdzie czas :-D

Drzemka po porannym spacerku

Dzieciaczki kochane odpoczywają :-) To ja miałam chwilkę, żeby napisać co nieco o Beti :-)

Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2015-02-15, 20:24   

Witaj na forum Kasiu!
Fajnie jest mieć pod opieką dwa goldasy, prawda?
45 kg to faktycznie dużo jak na sunię, ale powolutku zbudujecie Betti kondycję, a ona zrzuci te zbędne kilogramy. Wiosna to dobra pora na odchudzanie ;-)
Zazdroszczę Wam tego wybiegu dla psiaków...

Pozdrawiamy - Jolanta i Czterołapy
Sarinka... [*] za TM 15.04.2011.
Raniusia...[*] za TM 27.11.2016.

Grażyna i Alex 
Przyjaciel Złotego Psa
Goldenowo od A do Z

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-02-15, 21:22   

Witaj Kasiu,
ekipa z południa pozdrawia :hjk:

goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2015-02-15, 22:47   

Witaj Kasiu. Kiedyś śledziłam wątek Twojego psiaka, a dziś cieszę się, że gościsz naszą Betti :-D

Kasia89 

Wysłany: 2015-02-19, 21:00   

Minął już prawie tydzień jak Beti jest z nami ☺
Co więcej mogę powiedzieć o niej to to że jest kochaną sunią, która zaczyna się ładnie otwierać☺ Nauczyła się już zjadać swoją porcję w całości ☺Na wybiegu uwielbia się bawić ze wszystkimi psami nie wykazuje żadnej agresji. Jest we wszystkim bardzo delikatna☺ Nie broni zasobów (dzieli się z Cheetosem wszystkimi zabawkami bo od wczoraj w domu sama wybiera sobie zabawki i się bawi☺, małej spokojnie można grzebać w misce. Jak podchodzę do miski to sie grzecznie odsuwa czeka aż skończę☺).
Na spacerkach jest bardzo aktywna pomimo swojej wagi co napewno ułatwi nam chudnięcie ☺
Codziennie zostaje sama z Cheetosem w domu i są bardzo grzeczni ☺przez kilka dni cała moja nieobecność była nagrywana dyktafonem a później miałam do odsłuchania kilka godzin ciszy😊
Jak wracamy do domu to witają nas 2 mierdające ogonki. Betula przychodzi i domaga się głasków ☺jak się ją zawoła to wskakuje do łóżka i sobie z nami leży😊
To jest po prostu codowna wręcz idealna sunia, która bardzo potrzebuje obecności innych psów (naśladuje wszystkie zachowania naszego Cheetosa).
W przyszłym tyg postaramy się pobrać małej krew do badań, ale narazie nasz dr wyjechał i czekamy aż wróci.

Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2015-02-19, 21:05   

Cudo nie tymczasowiczka :hrra:

Kasia89 

Wysłany: 2015-02-19, 21:13   

Dokładnie sunia jest cudowna nie ma z nią żadnych problemów. Z każdym dniem staje się coraz bardziej ufna w stosunku do nas człowieków☺ z psami nawet tymi dla niej nowymi bardzo chętnie się bawi. Do ludzi podchodzi z dystansem. Już się nauczyła, że u nas ma cały do do dyspozycji i szczerze jak rano wstaje to nie wiem które jest które bo w nocy potrafią się zamienić legowiskami a że kolorem są takie same to trzeba dobrze spojrzeć gdzie które leży 😊

goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2015-02-19, 22:36   

Dziękujemy Kasiu za dobre wieści :-D

Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2015-02-20, 09:26   

Kibicujemy Wam :-)
Czy w wolnej chwili, możesz opisać, jak wygląda typowy dzień Betti?

Kasia89 

Wysłany: 2015-02-20, 10:13   

Jeżeli chodzi o typowy dzień suni to jest inny w ciągu tyg i inny w weekend.
W tygodniu wstajemy idziemy na spacerek z reguły 30 min bardzo spokojnego spacerku chyba że spotkamy się na wybiegu z innymi psami to bawią się tyle ile mają ochotę. Wracamy i jest śniadanko. Po śniadanku psiaki idą się położyć a ja idę do pracy. Później wychodzą z chłopakiem na spacerek połączony z zabawami i nauką posłuszeństwa na wybiegu. po powrocie do domu odpoczynek ja wracam z pracy i bawimy się pozakujemy że zabawki są fajne. Beti zaczeła brać zabawki trochę si3 bawi ale jeszcze nie do końca wie co z nimi zrobić. Beti potrafi wykonać podstawowe komendy (siad, daj łapę, waruj, zostań, nie rusz). wieczorkiem kolejny spacerek najczęściej w towarzystwie innych psów bo mamy takie swoje godz gdzie spotyka się nas więcej i psiaki bawią się na wybiegu. Beti już zaczęła z daleka rozpoznawać inne znajome psy i bardzi się cieszy na ich widok. Na smyczy nie ciągnie do innych psów. W weekend nie zostają same w domu chyba że idziemy na zakupy. Jak pogoda dopisze to w ten weekend postaramy się pojechać na plażę. Jeżeli chodzi o samochod Beti bardzo chętnie wsiada i jeździ samochodem. ☺

Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2015-02-20, 14:22   

Czyli 3 porządne spacerki wystarczają Betti :-) W weekend ma być ładna pogoda, ciekawa jestem jak Betti zareaguje na dużą wodę ;-)

Kasia89 

Wysłany: 2015-02-20, 19:00   

Wystarczają w zupełności. Mała się dość szybko męczy i powoli spaceruje jest trochę aktywniejsza jak jest luzen na wybiegu ale to tylko przez chwilę a później siada i odpoczywa.

goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2015-02-20, 19:44   

Mam nadzieję, że jak zgubi troszkę kilogramów to i kondycja się poprawi :-D

Odpowiedz do tematu