Forum Pomocy Retrieverom Zloty Pies - Strona Domowa

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: goldenek2
2014-05-25, 20:55
Inka - nowa Złota Sunia
Autor Wiadomość
chomik 
Administrator
www.zlotypies.org

Wysłany: 2014-04-13, 14:11   Inka - nowa Złota Sunia

Kochani,

pod naszą opiekę trafiła kolejna bida. Inka ma ok roku, warunki w których wcześniej żyła były bardzo złe. Mała jest wychudzona, miała na szyi wrastającą kolczatkę, którą tzreba było rozciąć inaczej nie dało się jej zdjąć. Jest przyjazna, wesoła, ma dużo energii. Nie lubi starszych mężczyzn, być może ma to związek z jej doświadczeniami z poprzedniego domu.

Czekają ją: zabezpieczenie przeciwko kleszczom, odrobaczenia, szczepienia, leczenie chorego ucha i zabieg sterylizacji.

Więcej o suni napisze Lucynka, która zaoferowała małej schronienie tymczasowe. :kwtk:

http://www.zlotypies.org/logom.jpg

goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2014-04-13, 17:30   

Szybciutko wyrośnie z niej śliczna goldenka :-D
U Lucynki te psiaki przechodzą błyskawiczną metamorfozę :-)

monika5s 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-04-14, 10:52   

Bardzo się cieszę, że Inka trafiła pod Waszą opiekę :kwtk: :kwtk: :kwtk:

Gajaxa
Gajaxa

Wysłany: 2014-04-14, 19:53   

Lucyna, jesteś niesamowita, jesteśmy pełni podziwu dla Ciebie i oczywiście dla Twojej bardzo ale to bardzo tolerancyjnej sunieczki, pozdrawiam

EwaS 

Wysłany: 2014-04-14, 23:33   

Chylę czoła, podziwiam Cię, Lucynko :bkt:

Molly 

Wysłany: 2014-04-15, 10:54   

Ja tez Lucynko Cie podziwiam, zaledwie tydzien temu Bajka wyjechała od Ciebie a juz Inusię goscisz,
pozdrowienia :srdch:

lucy
Lucy i Kessy

Wysłany: 2014-04-15, 12:19   

Aż tylu słów podziwu dawno nie słyszałam :zwstdz:
Fakt iż trzeci pies pod rząd to już nie lada wyzwanie ale, jakoś dajemy radę :hhhh:
Przepraszam za moje milczenie ale, ostatnio nie znajduję czasu na zawitanie na forum.
Spróbuje nadrobić zaległości.
Inka to śliczna, drobniutka sunia która uwielbia się przytulać. Gdy spojrzy na człowieka tymi swoimi ciemnymi oczyma to od razy można się zakochać. I chyba to się stało.... zakochałam się :srdch:
Inuś jest w domu grzecznym psiakiem, niczego nie niszczy, nie wyje. Sama zostaje na 7 h, to pies ideał. Uwielbia długie spacer, bieganie, węszenie, kopanie. Szalone gonitwy z Kessy, przeciąganie patyka oraz bezkrwawe polowania na bażanty :-D
Niestety na drobny feler, zajda qupy :dbn: oczywiście jak krzyknę "feeee" to je zostawia i przybiega ale, nie zmienia to faktu że jest to obrzydliwe!!!!
Młoda jest jeszcze nieokrzesanym charakterem i czasem pozwala sobie na za dużo bo kto by wytrzymał: siadanie na głowie, włażenie do legowiska gdy Kesula śp lub zabieranie ulubionej zabawki.. Mojej Kessy puszczają w tedy nerwy i ślicznymi białymi ząbkami pokazuje gdzie jej miejsce w szeregu.
Młoda zjada wszystko z michy, na suchą karmę kręci nosem ale jak tylko polejemy karmę olejem z łososia lub jogurcikiem to wsuwa aż jej się uszy trzęsą. Jednak zawsze czeka na kolację bo w tedy serwujemy pasztecik z Naturaldiet.
Sunia zasypia przytulona do mnie lecz w noc przesypia na dywaniku w przedpokoju.
Jedynym problemem która ma sunia to to że boi się mężczyzn w wieku ok. 45 l, zgarbionych, specyficznie ubranych (np.za duża kurtka) z dziwnymi przedmiotami lub gdy pojawią się z zaskoczenia. W tedy podbiega go nich i zaczyna szczekać, ale to szczekanie ze strachu. Jesteśmy juz na tym etapie że pięknie reaguje na mój głos więc przywołanie wystarczy. W tedy zapinam sunię na smycz i grzecznie przechodzimy obok. Potem oczywiście smaczek i pochwała. Będziemy pracowały na tym aby młoda nie reagowała na takich panów. Z nikim innym nie ma problemów, uwielbia dzieci, kobiety, starsze panie.
Wczoraj byliśmy u weta. Sunia waży 25.5 kg. Jest zdrowa. Pan doktor zalecił wyczyszczenie uszka otodine i przy następnej wizycie zobaczymy co dalej. W przyszłym tygodniu będziemy szczepić Inkę. Niestety Ina nie była uczona chodzenia na smyczy. Na krótkich odległościach idzie w miarę przyzwoicie lecz gdy wczoraj szliśmy dłużej to zupełnie sobie z tym nie radziła. Za dużo nowych zapachów a przecież wszystkie trzeba obwąchać. Wiec przyznaję że to była trudna wędrówka.
Dziś również zamierzam wyprać, wybielić i wy wirować moje księżniczki bo wyglądają strasznie a co to by były za porządki przed świąteczne gdy psy zostały brudne :boisie: trzymajcie za nas kciuki!!!!
Mam nadzieję że nadrobiłam zaległości :dkcz:
Przysyłamy dla Wszystkich buziaki :buzk:
Zdjęcia pojawią się gdy będziemy miały ładniejszą pogodę bo u Nas cały czas leje.

chomik 
Administrator
www.zlotypies.org

Wysłany: 2014-04-15, 12:36   

Prawda jest kochani taka, że mamy na chwilę obecną tylko Lucynkę jako dom tymczasowy... bardzo potrzebujemy tymczasów, bardzo! Jedna Lucynka nie udźwignie wszystkiego. Po Ince Lucynka idzie na zasłużony urlop - muszą odpocząć obie i Kessy i Lucynka. Jeśli nie znajdziemy kolejnych domów tymczasowych, to mimo iż będziemy miały możliwości finansowe, kolejne psiaki nie będą miały gdzie jechać..

chomik 
Administrator
www.zlotypies.org

Wysłany: 2014-04-22, 23:31   

Inka pakuje walizeczki i szykuje się do drogi ponieważ.... w piątek zmienia dom tymczasowy :)
Lucynka musi wyjechać na 2 tygodnie, w tym czasie Inką zaopiekuje się nasza Grażynka, Alex i Złoty. :-)

Grażynko wielkie dzięki! Ukłony w stronę Włodka męża Grażynki, że nie wymiękł jeszcze :mrgreen:

goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2014-04-23, 08:34   

Na szczęście nie jest to długa podróż :-D
Bardzo jestem ciekawa jak moje ulubione chłopaki przyjmą tę śliczną dziewczynkę :?:

Grażyna i Alex 
Przyjaciel Złotego Psa
Goldenowo od A do Z

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-04-23, 11:36   

My też, nie ukrywam, czekamy z niecierpliwością na piątek i spotkanie
z Inką :-)
Mam nadzieję, że dwaj rycerze ugoszczą księżniczkę z należnymi honorami :lol:

lucy
Lucy i Kessy

Wysłany: 2014-04-23, 17:45   

A oto kilka zdjęć księżniczki :pies: