Forum Pomocy Retrieverom Zloty Pies - Strona Domowa

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: goldenek2
2015-07-26, 20:27
3 letni golden DJ szuka swojego miejsca na ziemi
Autor Wiadomość
chomik 
Administrator
www.zlotypies.org

Wysłany: 2013-11-21, 12:11   

Kochani z dniem 01.12.2013 nasza opłata za pobyt DJ u pana Marka wzrasta z 400 do 600 zł miesięcznie.... :-( :-/ Bardzo prosimy o pomoc, ponieważ teraz na pewno sami nie damy rady. 400 zł to było obciążenie z którym było nam bardzo ciężko, dodatkowe 200 zł to suma jak na nas kosmiczna... a DJ ciągle czeka na swój wymarzony dom i naszą pomoc. Bardzo Wam dziękujemy za dotychczasowe wsparcie :srdch:

http://www.zlotypies.org/logom.jpg

Marek 

Wysłany: 2014-01-09, 14:20   

Martwa cisza u DJ. Żadnych kosztów z nim związanych. Mogę prosić o jakieś wieści?
http://www.zlotypies.org/...f0dbf2d51#26591

goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2014-01-09, 15:44   

Marku, w poście wyżej są koszty jakie ponosimy. 600 zł co miesiąc. W rozliczeniach te pieniążki nie są ujęte ponieważ były finansowane z 1%. Niestety, do dnia dzisiejszego, z przyczyn od nas niezależnych, nie otrzymaliśmy pełnego rozliczenia 1% za ubiegły rok. Jak tylko otrzymamy to oczywiście zamieścimy w wątku finansowym. Wiemy tylko, że udało się zebrać ponad 2 tysiące złotych i dlatego p. Marek na naszą prośbę wystawiał f-ry na Fundację Zwierzę nie jest Rzeczą.
Asia rozmawia z p. Markiem conajmniej raz w miesiącu i wiemy, że u DJ bez zmian. Psiak jest zdrowy i gotowy do adopcji. Tylko jakoś chętni nie walą drzwiami i oknami :cry:
A może jesteś zainteresowany? :lol:

Marek 

Wysłany: 2014-01-09, 19:14   

Dziękuję za wyjaśnienia. Post powyższy podawał prognozy a nie mówił o losach psa. Cały czas myślę o psie tego typu na DT ale dopiero jak Ty weźmiesz Goldiego. Na 9 piętro windą Goldi wiedzie bez problemu a 1 piętro na moich rękach to spora trudność. :ttkk: Nie mogę Goldiego narażać na pogryzienie a jest to pies, który zachowuje się bardzo bezmyślnie w stosunku do pobratymców.
Z tym, że Hugo jest lepszym kandydatem dla mnie bo dogaduje się z innymi psami. Z DJ problem jest większy ponieważ pracuję i w tym czasie musiałbym go izolować a to nie jest metoda wychowawcza. Ale i tak ewentualną decyzję będę podejmował dopiero wiosną.
http://www.zlotypies.org/...f0dbf2d51#26591

goldenek2 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2014-01-09, 20:24   

Marek, nie masz szans mnie sprowokować :lol:
Doskonale znasz moją sytuację i wiesz, że Goldiego wziąć nie mogę. Gdybym mogła to miałabym na stałe kilku tymczasowiczów, a znając siebie to krótko byliby tymczasowiczami ;-)

Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2014-02-16, 11:24   

Zapraszam na bazarek dla DJ i Tuli :-D http://www.dogomania.pl/f...17#post21877017

Pozdrawiamy - Jolanta i Czterołapy
Sarinka... [*] za TM 15.04.2011.
Raniusia...[*] za TM 27.11.2016.

Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2014-03-01, 20:48   

Wklejam relację chomika, która ma obecnie problem z kompem - z odwiedzin u DJ'a :)

chomik napisał/a:

Kochani mamy dla Was super wieść od DJ'a i to wieści przywiezione osobiście, ponieważ byliśmy u niego w odwiedzinach. :) DJ ma się świetnie, jest pięknym, wesołym, energicznym psiakiem, lubi głaskanie (choć dotyk w okolicy brzucha nadal jest dla niego nie bardzo komfortowy), lubi aportować, przynosi zabawki i oddaje na wymiankę za inne, na spacerze szaleje z patykami i prawie zawsze wraca na komendę 8-) . W swoim pokoju spokojnie zostaje sam bez problemu, nie niszczy i nie wykazuje lęku separacyjnego.

Ale od początku! Żeby odwiedzić DJ'a przejechaliśmy 1000 km, wyprawę rozpoczęliśmy wściekle rano, zmarznięci i totalnie zaspani. W tym miejscu ogromne podziękowania należą się Mężowi naszej forumowej Grażynki, który bez chwili wahania zgodził się być naszym kierowcą i Grażynce, która za pomocą gorącej kawy i pączków sprawiła, że ta wyprawa była naprawdę fajowa. Do hoteliku dojechaliśmy według planu czyli w południe. DJ z panem Markiem już czekali na nas przed drzwiami. Chłopak się bardzo ucieszył na nasz widok, przywitał się jak to większość goldenów - w podskokach :) Koło DJ'a i pana Marka kręcił się jakiś mały czarny piesek sąsiadów na którego DJ w ogóle nie zwracał uwagi. Całą piątką poszliśmy na bardzo długi spacer. DJ został puszczony na długiej lince i przez cały spacer hasał wokół nas. Szalał po krzakach, zwiedzał okolicę, węszył, ale bardzo ładnie wracał prawie na każde przywołanie pana Marka. Po ponad godzinnym spacerze, wróciliśmy do hoteliku zwiedzić włości DJ'a. Chłopak pokazał nam wszystkie zabawki po kilka razy i dal się wygłaskać za wszystkie czasy :) Prawie każdy dotyk akceptuje, dyskomfort sprawia mu dotyk w okolicy brzucha, wtedy zamiera i przestaje machać ogonem. Bardzo ładnie i wyraźnie daje znać, że to mu nie odpowiada. Z relacji pana Marka wynika, że ten właśnie rodzaj dotyku nadal jest dla DJ'a problemem. Nie bardzo lubi się również czesać, ma wtedy nakładany kaganiec dla bezpieczeństwa, ale nigdy nie było takiej sytuacji, żeby próbował ugryźć pana Marka. Nie broni już zasobów przed panem Markiem (oczywiście nie wiadomo jak to będzie w przypadku nowego właściciela, więc należy zachować ostrożność), zabawki oddaje nawet obcym (sprawdzone na własnej skórze) na wymiankę. Jest psem o dominującym charakterze, więc nowy opiekun będzie musiał posiadać umiejętność stanowczego ale i przede wszystkim łagodnego prowadzenia psa. DJ nie lubi być na siłę zmuszany do zrobienia czegoś na co nie ma ochoty. Trochę ciągnie na smyczy, a energia która go rozpiera sprawia, że ciężko mu przez dłuższy czas skupić się na trzymaniu koło nogi przewodnika. Bardzo ładnie pracuje za smaczki.

Do domów wróciliśmy późnym wieczorem pełni dobrych myśli i z nową siłą do szukania DJ'owi kochającego i odpowiedzialnego domu na który w 100% zasługuje. To naprawdę cudowny pies, który swoją szansę na nowe życie wykorzystał w pełni. Teraz potrzeba tylko mądrego i cudownego człowieka, który tego psiaka pokocha całym sercem.

Jak zwykle prosimy Was o pomoc w szukaniu nowego domu dla Dj'a - rozgłaszajcie gdzie możecie, że taki fajny pies nie ma domu (bo mimo dobrej opieki hotel to nie dom), trzymajcie kciuki i ślijcie DJ'owi dobre myśli - musi się udać!

ulka 

Wysłany: 2014-03-03, 22:10   

Relacja-rewelacja!!! Myślę że psiak znajdzie dobry dom.ogloszenie DJ wisiało w knajpie bardzo dlugo teraz powiesilam tam Chełmka -nikt nie pyta.Ulotki rozwieszone ,wystawione na barze,może przynajmniej ten podatek podarują bo gdzieś muszą dać !!!

chomik 
Administrator
www.zlotypies.org

Wysłany: 2014-03-05, 00:30   

Ula jak zawsze dziękujemy za wsparcie :srdch: Nie jest łatwo, ale musi się udać. Jeszcze tak nie było, żeby się nie udało ;)

chomik 
Administrator
www.zlotypies.org

Wysłany: 2014-05-18, 22:14   

Kochani DJ pozdrawia wiosennie i przypomina, że nadal... wciąż... nieustannie.... SZUKA DOMU! :srdch:

chomik 
Administrator
www.zlotypies.org

Wysłany: 2014-06-18, 13:10   

Kochani,

nadszedł czas na wielkie zmiany w życiu DJ'a. Postanowiliśmy przenieść DJ'a do innego miejsca tymczasowego gdzie będzie mógł dalej czekać na nowy dom. Nasza decyzja podyktowana jest przede wszystkim tym, że Bogatynia to jednak koniec świata. Są takie miejsca na mapie Polski, gdzie adopcje psów to cud. W Bogatyni cud dla DJ'a się nie zdarzył, zatem trzeba działać dalej - zmienić kierunek i z nadzieją spojrzeć na przyszłość tego psiaka.

Mamy zarezerwowane miejsce dla niego w Centrum Terapii Psów "Na psa urok" w Magdalence pod Warszawą. Pani Kasia z mężem czekają na chłopaka w pełnej gotowości. Ale mamy problem z transportem i potrzebujemy WASZEJ pomocy, żeby się udało!

SZUKAMY TRANSPORTU DLA DJ'A Z BOGATYNI K/ZGORZELCA DO MAGDALENKI K/WARSZAWY!
DJ ma czas do 29 czerwca na zmianę miejsca pobytu. Bardzo Was prosimy - zastanówcie się czy moglibyście pomóc nam przetransportować DJ'a, choćby część trasy. Pomyślcie, może ktoś z waszych znajomych mógłby pomóc? Gwarantujemy zwrot kosztów jeśli będzie taka potrzeba.

Jeśli macie jakiś pomysł, radę czy chcecie pomóc piszcie do nas: poczta@zlotypies.org lub dzwońcie: 664 942 677 Joanna

Z tego miejsca chciałabym także bardzo serdecznie podziękować Panu Markowi za 2 lata opieki nad DJem i ogrom pracy jaki włożył w wyprowadzenie go na prostą!

asskasiek 

Wysłany: 2014-06-21, 23:39   

i jak z tym transportem?
Fajnie że chłopak trafi do na psa urok :) skoro Sonia znalazła dom to i DJ go znajdzie ;)

Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2014-06-22, 07:15   

Najprawdopodobniej DJ pojedzie w najbliższy piątek :)

chomik 
Administrator
www.zlotypies.org

Wysłany: 2014-06-28, 23:39   

Spieszymy donieść, że DJ dziś wieczorem dotarł do nowego hoteliku! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w szukanie transportu, udostępniali nasz apel, pytali, dzwonili.

Najbardziej z całego serca dziękujemy Markowi, bez którego to wszystko by się nie udało i który przejechał dziś 1200 km, spędził za kółkiem 14 godzin i odebrał od nas (no dobra… ode mnie :-P ) w trasie milion telefonów z pytaniami czy wszystko ok.

M A R K U *** D Z I Ę K U J E M Y !

Trzymajcie kciuki za DJ'a !

Jolanta 
ZŁOTY PIES TEAM

Wysłany: 2014-06-29, 10:08   

Dziękujemy serdecznie i z całego serca :srdch:

Odpowiedz do tematu