Psy, którym pomogliśmy

Goldenka Axa podbiła serca tymczasowych opiekunów

Axa to piękna, biszkoptowa suczka rasy Golden Retriver, która trafiła do domu tymczasowego wolontariuszki Forum Pomocy Retrieverom Złoty Pies z etykietką „psa, który nie toleruje dzieci”. Axa co prawda przejawiała zachowania niepożądane, lecz wynikały one raczej z nieumiejętnego wychowania i postępowania z suczką.

Axa w Domu Tymczasowym na nowo uczyła się jak żyć u boku człowieka i drugiego psa. Przekonała się, że legowisko jest jej azylem, a zabiegi pielęgnacyjne nie muszą stanowić źródła dyskomfortu. Im lepiej układało się wspólne życie, tym trudniej było DT myśleć o rozstaniu… Pod koniec maja Klaudia, Piotr oraz Scooby oficjalnie adoptowali Axę :)

Uzupełnienie:

Ze względu na perturbacje życiowe opiekunów Axy, sunia w 2013 roku wróciła z adopcji.. Na szczęście szybko znalazła nowy dom, tym razem z całego serca wierzymy w to, że to ten najwłaściwszy, jedyny i kochający sunię z całego serca do końca jej życia. Axa zamieszkała w tym samym mieście co jej kompan z poprzedniego domu Scooby – psiaki spotykają się na spacerach.

Więcej o Axie w jej wątku: http://zlotypies.org/forum/viewtopic.php?t=297